2017.06.26
Empoli is bevéve
Írta: Administrator
2016. szeptember 22. csütörtök, 12:06

Ha egy üzlet beindul… Az Internazionale együttese három nap leforgása alatt a második győzelmét szerezte, miután tegnap este a bajnokság első hétközi fordulójában 2:0 arányban győzni tudott az Empoli otthonában. A gólokat „természetesen” Icardi szállította aki ezzel átvette a vezetést a góllövőlistán a maga hat találatával. A csapatkapitány előbb Candreva passzából fejjel majd hét perccel később Joao Mario volt az előkészítő és a kivitelezés ezúttal is pontos volt. A csapat tehát megy tovább a vasárnapi vágányon, ez pedig hosszútávon nagyon jó hír, hiszen a Juventus ellen látott pozitív dolgok – letámadás, a labda földön járatása és az irányítás – megmaradtak, ez pedig de Boer malmára hajtja a vizet. Ami felvetnivaló akad, az esetleg az első fél órában beszedett három sárga lap (lehetett volna több is), ez pedig az előny és a labdabirtoklás miatt érthetetlen. Ezekkel a felesleges dolgokkal kellene még mit kezdeni, mert komoly meccsen visszaüthetnek majd.

A csapat tehát letámadta már a saját térfelén az Empolit és mindenki tette a dolgát. Kondogbia igyekezett, Icardi hozta amit szokott, Candreva amit tud, Joao Mario pedig szép lassan kezd kiemelkedni a középpályáról. Persze azért a nagy irányítás mellett a félidő második felében akadt két nagy hazai lehetőség Di Marco előtt – de hát ugye jelenleg Handanovic is remek formában teljesít.

A második félidőben megmaradt a letámadás igaz a játék ritmusa némileg csökkent, a hazai csapat próbálta megjátszani az üres területeket, de ez szerencsére nem Saponara napja volt. A másik oldalon az Inter kontrák sem működtek még annyira, ebben a műfajban Candreva és Icardi egyelőre nem egy nyelvet beszélnek. Persze benne volt a pakliban, hogy két gólos vezetésnél nem igen akart a csapat kockázatot vállalni ami pedig érthető, ráadásul így is simán meglett a három pont.

Az Empoli hármat cserélt, de az Internél is lehetőséget kapott Gnoukouri Kondogbia helyén aki hozott egy normál átlagot, de semmi pluszt nem tett hozzá, illetve beállt még Eder is de néhány egyéni próbálkozáson kívül sok mindent nem csinált ő sem. Az Inter tehát zsinórban a harmadik bajnokiját nyerte meg és még egy héttel ezelőtt szinte fejeket követeltünk, most szépen nyugodtan várjuk a hétvégi Bologna elleni találkozót – győzelmi esélyekkel.

EMPOLI – INTERNAZIONALE 0 : 2 (0 : 2)
Empoli (4-3-1-2):
Skorupski 6,5; Laurini 6 (24' st Zambelli 6), Bellusci 5, Barba 5, Di Marco 6; A. Tello 6, Dioussé 5,5, Buchel 6 (13' st Croce 6); Saponara 5 (24' st Marilungo 5,5 ); Maccarone 6, Pucciarelli 6. (Pelagotti, Pasqual, Cosic, Mchedlidze, Krunic, Pereira da Silva, Mauri, Gilardino). edző: Martusciello 6
Inter (4-2-3-1):
Handanovic 7; D'Ambrosio 6 Miranda 6,5, Murillo 6, Santon 6,5; Medel 6,5 (40' st Felipe Melo sv), Kondogbia 6 (29' st Gnoukouri 6); Candreva 7 (30' st Eder 6), Joao Mario 7, Perisic 6,5; Icardi 7. (Carrizo, Miangue, Ansaldi, Nagatomo, Ranocchia, Palacio, Jovetic, Gabigol). edző: De Boer 7
vezette
: Guida
gól:
10' Icardi (I), 17' Icardi (I)