2017.05.29
Nem várt, de megérdemelt siker
Írta: Administrator
2016. szeptember 19. hétfő, 08:22

Nagyot fordult a világ csütörtök óta… Az Inter együttese a bajnokságban nagy skalpot gyűjtött be, miután tegnap 2:1 arányban legyőzte a jelenlegi egyeduralkodó Juventust a San Siroban. Az igazat megvallva kevesen számítottunk erre, de ezúttal nem kellett csalódni a csapatban és most is (akárcsak a múlt héten) hátrányból sikerült megfordítani a találkozót. Lichtsteiner góljára Icardi és Perisic válaszoltak, sajnos a hajrában piros lapot kapott Banega aki hiányozni fog az Empoli ellen, így a tabellán a Napoli vette át a vezetést, bár nem biztos, hogy sokáig hiszen szerdán hétközi forduló következik majd.

Teljesen eltérő előjelekkel várta a két alakulat ezt a vasárnapi meccset, hiszen az Inter nagy pofont kapott csütörtökön és bizony a bajnokságban sem nyújtott még kiemelkedő teljesítményt, ezzel szemben a Juve háromból három meccset hozott, igaz a BL premier a Sevilla ellen nem sikerült valami fényesre, de végül is a döntetlen nem olyan rossz eredmény.

De ami a lényeg: ezekből a dolgokból gyakorlatilag semmi nem látszódott meg a mérkőzés folyamán, igaz lehet másképpen alakult volna minden ha az első percben a partjelző nem állítja meg Khedirát. De lesen volt és megállította és a dolgok innentől tulajdonképpen végig kontroll alatt voltak.

A középpályákon az egyik oldalt Joao Mario és Banega, a másikon Pjanic és Khedira kapott fontos szerepet, Eder a bal szélen kezdett, elől még a jobbon Candreva. Allegri erre a meccsre Mandzukicnak szavazott bizalmat, de Boernál pedig a támadó természetesen Icardi volt akit a Bonucci-Chiellini kettős volt hivatott megfékezni.

Az első húsz perc a középpályán folyt, ezalatt az idő alatt egy Juve kontrát láthattunk amit Handanovic hatástalanított illetve egy Eder-Icardi összjátékot melynek a végén az utóbbi próbálkozott fejjel. Az első váltást Benatia sérülése okozta, helyette Barzagli állt be és akárcsak elődjének neki is alaposan meggyűlt a baja Ederrel aki a szélen végre folyamatosan dominálni tudott. A harmincadik perctől aztán felpörögtek az események, helyzetek alakultak ki itt is ott is, elég csak Candreva, Khedira vagy Icardi lehetőségére gondolni. A 37.percben Pjanic a kapufát találta el szabadrúgásból, Handanovic itt csak szemlélője volt az eseményeknek.

Nagy változást nem hozott a második félidő eleje sem, az Internél volt a labda a hazai együttes próbálta építeni a játékot, még a Juventus pedig vagy tudatosan vagy nem, de kivárásra játszott. Eder villant először, a lövése megpattant és centikkel ment el a kapu mellett, majd jött egy Candreva beadás ami után Icardi előtt lett helyzet – de ez is kimaradt.

Aztán a félidő első valamire való vendég lehetőségéből megszületett a vezető gól… Alex Sandro kavarta meg az emberét a szélen, laposan középre passzolt és Lichtsteiner Santont megelőzve a hálóba lőtt. Szerencsére a kapott találat nem fogta meg a csapatot, hiszen az első adandó alkalommal meglett az egyenlítés. Icardi egy szöglet után szerezte meg fejjel a negyedik bajnoki gólját így pedig ismét nyílt lett a meccs. A Juventusnál Higuain váltotta Mandzukicot, de sok változást ez nem hozott a vendégek részére – ugyanis az Inter remekül alkalmazta a letámadást, majd jött a 78.perc. Icardi előtt adódott ismét lehetőség, de kisodródott az alapvonalig, viszont onnan mesteri módon adott vissza középre és a nem régen beállt Perisic a hosszú sarokba fejelt. Sajnos a végén Banega két perc alatt begyűjtött két sárga lapot, a négy perc hosszabbításból hat lett, de az eredmény már nem változott és az Inter lélektanilag nagyon fontos három pontot szerzett, melynek hatására most már remélhetőleg valóban elindul az a bizonyos szekér.

INTERNAZIONALE – JUVENTUS 2 : 1 (0 : 0)
Inter (4-2-3-1)
: Handanović 6; D’Ambrosio 6, Miranda 6.5, Murillo 6, Santon 5 (79′ Miangue 6); Joao Mario 6, Medel 6.5 (75′ Melo sv); Candreva 6.5, Banega 7, Éder 6.5 (69′ Perišić 7); Icardi 8. (Carrizo, Yao, Ranocchia, Nagatomo, Kondogbia, Gnoukouri, Biabiany, Jovetić). edző: de Boer 6.5.
Juventus (3-5-2): Buffon 6; Benatia sv (25′ Barzagli 6), Bonucci 6, Chiellini 5.5 (80′ Pjaca sv); Lichtsteiner 6.5, Khedira 6, Pjanić 5.5, Asamoah 5.5, Alex Sandro 7; Dybala 6, Mandžukić 5.5 (74′ Higuaín 6). (Neto, Audero, Rugani, Dani Alves, Evra, Hernanes, Lemina, Cuadrado). edző: Allegri 5.5.
vezette: Tagliavento (Terni).
gól: 66′ Lichtsteiner (J), 68′ Icardi (I), 78′ Perišić (I).
jegyzet – sárga lap: Medel, Banega, Handanović (I); Lichtsteiner, Barzagli, Asamoah (J). kiállítva: Banega (I) a 89.percben a második sárga lapja után.