2017.07.22
Sima győzelem a Palermo ellen
Írta: Administrator
2016. március 07. hétfő, 11:22

Eltelt egy hét és bizonyos körülmények hatására, hajlamosak vagyunk sokkal szebb színben látni a világot. Bukott a Fiorentina így már csak 2 pontra vannak, kikapott a Milan és újra négyre nőtt az előny velük szemben illetve ott van a Roma a harmadik helyen mely tulajdonképpen csak öt pont távolságra található. Ennyit számít tehát, ha a csapat hoz egy kötelező mérkőzést, mint tegnap este a Palermo ellen – igaz persze a riválisok elleni ki-ki meccseket is el kellene kezdeni nyerni ahhoz, hogy megint komoly célokról beszélhessünk. De ettől függetlenül a tegnapi, egy kimondottan kellemes este volt, láthattunk ötletességet, támadásokat, két mélységi középpályást és három támadó felfogású embert Icardi mögött. Igaz ehhez kellett egy olyan Palermo is amely különösebb cél nélkül érkezik a San Siroba és amely csapat még soha nem nyert itt mérkőzést. Ez a Palermo most egyébként is komoly krízisben van, hiszen mindössze egy pontra áll a kieső helytől úgy, hogy jövő héten a Napoli lesz az ellenfelük a szicíliaiaknak.

Az Inter 80 percen át kifejezetten jól játszott, ezen időszakban remekül működött a Ljajic-Palacio-Perisic trió, volt ritmus, dolgozott mindenki és ami fontos megvolt végre ennek a hármasnak az összhangja Icardival is aki egy gólt és egy gólpasszt jegyzett ezen a meccsen. A szisztéma hasonló volt mint a szerdai Juventus elleni találkozón (azért nem mondjuk, hogy olyan mert azt a 120 percet nehéz, sőt szinte lehetetlen lenne megismételni) – azaz ment előre mindenki és bátran próbálkozott mikor lehetősége adódott. Így tett Ljajic is aki nem sokkal a tizedik perc után lövésre szánta el magát és a labdája védhetetlenül vágódott a sarokba. Aztán újabb bő tíz perc és jött Icardi találata, ami gyakorlatilag el is döntötte a meccset. Az Inter főleg a bal szélt erőltette ahol az öt védős, Palermo hátsó alakzatból Chochev játszott – és mind a gólok mind pedig a komolynak mondható lehetőséget erről az oldalról indultak meg.

Persze a roppant defenzív felállású vendégcsapatnak innen nem sok esélye maradt, ráadásul egyetlen olyan ember volt a pályán, akitől tartani lehetett és persze a félidő utolsó percében ki volt az aki a vendégek első kapura lövéséből nyílttá tette a meccset: ő, azaz Franco Vazquez. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy az utolsó negyed órára visszavett a tempóból az Inter is és a Palermo ekkor volt, hogy folyamatosan is birtokolta a labdát. A gól egy hazai hibából eredt, melyet egy vendég kontra követett, Rispoli megverte az ezúttal balszélen játszó Nagatomot, középre adott ahol Vazquez két védő közül lőtt a kapura, Carrizo pedig csak bele tudott érni a labdába menteni már nem sikerült neki.

A bekapott gól a második félidő első tíz percére is rányomta a bélyegét és kicsit megtépázta a csapat önbizalmát. A vendégek felbátorodtak, a védő vonalat is szemmel láthatólag feljebb tolták, ez pedig azt eredményezte, hogy sokkal nagyobb területe maradt Icardiéknak a kontrákra – ami végül a harmadik gólt is hozta. Egy váltás után a középcsatár került ki a szélre és adott középre, az érkező Perisic pedig a hosszú oldalon bevetődve egy csukafejessel vette be Sorrentino kapuját, végleg eldöntve a mérkőzést. Innentől már nem engedte ki többet a kezéből a meccset Mancini csapata és a szerdai dráma után ismét győzni tudott. Iachini ugyan még próbálkozott Quaisonnal és Djurdjeviccel, de a területet remekül zárta a védelem, sőt inkább a negyedik hazai gól volt benne a meccsbe mint egy második vendég találat.

Ami fontos lejegyezni a mai napról az, hogy Mancini bár négy helyen cserélt, meghagyta a szerdai 4-2-3-1-es felállást ez pedig úgy néz ki, most működőképes dolog… Talán hogyha a vezetőedző végre egyféle szisztéma mellett tenné le a voksát akkor hosszabb távon is ütőképesebb lehet az Inter – reméljük, a látottakból levonta a megfelelő következtetéseket ő is. A csapat tehát 51 ponttal ötödik (tavaly ilyenkor 37 ponttal a kilencedik helyen állt a társaság) és a következő Bologna elleni hazai meccsen is elvárás lenne a zsinórban negyedik San Siroban aratott siker….

INTERNAZIONALE – PALERMO 3 : 1 (2 : 1)
gól:
11’ A.Ljajic (I), 23’ M.Icardi (I), 45+1’ F.Vazquez (P); 54’ I.Perisic (I).
INTER (4-2-3-1):
Carrizo; D'Ambrosio, Miranda, Murillo, Nagatomo; Medel (87' Melo), Kondogbia; Perisic, Palacio (78' Biabiany), Ljajic (66' Brozovic); Icardi. (Berni, Radu, Telles, Santon, Juan Jesus, Gnoukouri, Eder, Manaj). Edző: Mancini.
PALERMO (3-5-2):
Sorrentino; Vitiello, Gonzalez, Andelkovic; Rispoli (84' Balogh), Hiljemark, Maresca, Chochev (68' Quaison), Pezzella; Vazquez, Gilardino (70' Djurdjevic). (Alastra, Posavec, Struna, Jajalo, Cionek, Cristante, Brugman, Morganella, Bentivegna). Edző: Iachini.
vezette:
Russo (Nola).
jegyzet:
Milano 32.455 néző. Sárga lap: Medel (I), Gonzalez (P) szabálytalanságért. Szöglet: 8-5. Kapura lövés: 5-4. Kaput elkerülő lövés: 5-4. Les: 2-2. Szabálytalanság: 13-12. Labdatartás: 64%-36%. Hosszabbítás: 2' ill 4'.