2017.05.25
Létfontosságú siker
Írta: Administrator
2016. február 21. vasárnap, 10:17

A firenzei vereség és a Hellas elleni 3-3 után, tegnap este ismét győzni tudott az Internazionale együttese. Mancini csapata a Sampdoriát verte meg teljesen megérdemelten 3:1 arányban a San Siroban D’Ambrosio, Miranda és Icardi góljaival melyre csak Quagliarella tudott válaszolni a hosszabbítás perceiben. Az estének volt két illusztris vendége is, José Mourinho (aki először járt a stadionban a BL győzelem óta) és Ronaldo, de még az előbbi tapsot, addig az utóbbi füttyöt és nem éppen baráti rigmusokat kapott a szurkolóktól. De kiírásokkal nem csak a brazilt, hanem a jelenlegi csapatot is ’megajándékozta’ a Nord, amelyben nem a problémák elfedésére és másra mutogatásra, hanem a felelősség elismerésére szólítottak fel mindenkit. Ez most szerencsére nyitott fülekre/szemekre talált, a csapat győzött és ezzel a sikerrel a negyedik helyen áll egy ponttal a Fiorentina mögött és egy ponttal a Roma előtt, ám a riválisok ma még pályára lépnek, így a helyzet változhat.

Mourinho tehát Moratti és Zanetti között ülve nézte meg a csapatot, mely valljuk be igen nagyot változott az elmúlt hat évben… A kezdőcsapatból hiányzott eltiltás miatt Kondogbia, Medel és Telles is, így Mancini a 4-4-2-höz nyúlt amelyben Biabiany és Perisic voltak a szélsők. Ami érdekesség volt, hogy D’Ambrosio került a bal szélre még Nagatomo a jobbra vélhetően azért, hogy a japán minél többet találkozhasson az ex-csapattársával Dodóval. Montella 3-4-2-1-el indított, úgy hogy sem Cassano sem pedig Muriel nem kapott lehetősége a kezdőcsapatban. Quagliarella mögött Alvarez és Correia kezdtek…

Az első félidő első felében az Inter ott folytatta ahol Firenzében abbahagyta, azaz nem lőtt kapura. Kevés volt az elképzelés a középpályán, a szélsők nem igen voltak használhatóak még a támadókhoz jobbára el sem jutott a labda. Aztán egy Biabiany villanás eredményezett egy szögletet, ahol is Miranda révén D’Ambrosio elé került a labda ő pedig közvetlen közelről nem hibázott és megszerezte az első gólját az Interben. A gól után valamelyest magára talált a csapat, de feltűnő volt, hogy három passznál több nem igen megy és a játékosok mintha a szokottnál kevesebbet futottak volna, a félidő vége felé pedig kimondottan fáradtnak tűntek a pályán lévők. A Sampdoria az Inter tizenhatosáig elég szép dolgokat csinált, de mikor megérkeztek akkor elfogyott a tudomány… Egy érdekes jelenet volt, Perisic hibája után Correa lőtt de a labda D’Ambrosio kezéről vágódott le, a játékvezető pedig szerencsére, akárcsak a múlt héten most sem fújt 11-est… Még ebben a játékrészben begyűjtötte Brozovic azt a sárga lapját ami miatt nem lehet ott Torinoban a jövő héten – más esemény pedig nem már történt.

A második félidő egy kis időutazással indult mikor a szurkolók egy Mourinhonak szóló transzparenst emeltek magasba, de sajnos gyorsan vissza kellett térni a jelenbe, igaz a pályán ekkor még nem sok minden történt. Egyik edző sem cserélt, a játék pedig folydogált majd az 51.percben egy szabadrúgás után a megcsúsztatott labdáról centikkel maradt csak le Ranocchia, így elmaradt az egyenlítés. Ami az egyik oldalon nem jött össze, sikerült a másikon – az újabb Inter szöglet újabb gólt eredményezett! Ezúttal Melo csúsztatta tovább úgy a labdát, hogy Mirandának csak bólintania kellett, Viviano pedig csak a gólvonalon túlról tudta kiütni a játékszert, 2:0! A 73.percben Ranocchia hibázott hatalmasat a középpályán, a megszerzett labdával pedig Icardi mehetett a kapu felé és roppant higgadtan értékesítette az első valamire való ziccerét, így eldőlt minden. Közben lejött az ismét igen gyenge napot kifogó Eder akit Ljajic váltott, de különleges dolog már nem történt. A hosszabbítás perceiben Quagliarella egy nagyon szépen eltalált lövéssel szépített, de nagy jelentősége ennek a gólnak már nem volt, nyert az Inter, de azt, hogy ez mire lesz elég majd a jövő héten tudjuk csak meg…

INTERNAZIONALE – SAMPDORIA 3 : 1 (1 : 0)
gól:
23’ D.D’Ambrosio (I); 57’ Miranda (I), 73’ M.Icardi (I), 90+2’ F.Quagliarella (S).
INTER (4-4-2):
Handanovic; D'Ambrosio, Miranda, Murillo, Nagatomo; Biabiany (79' Gnoukouri), Felipe Melo, Brozovic (88' Jovetic), Perisic; Eder (63' Ljajic), Icardi. (Carrizo, Berni, Juan Jesus, Palacio, Santon, Zonta, Popa, Manaj). Edző: Mancini.
SAMPDORIA (3-4-2-1):
Viviano; Cassani, Ranocchia, Silvestre; Ivan (68' Muriel), Soriano, Fernando, Dodo; Alvarez (85' Christodoulopoulos), Correa (79' Krsticic); Quagliarella. (Puggioni, Brignoli, Moisander, Barreto, Rodriguez, Palombo, De Silvestri, Skriniar, Cassano). Edző: Montella.
vezette:
Massa (Imperia).
jegyzet:
Milano 39.055 néző. Sárga lap: Ranocchia (S), Dodò (S), Brozovic (I), Miranda (I) szabálytalanságért; Nagatomo (I) szabály megszegéséért. Szöglet: 7-7. Kapura lövés: 3-3. Kaput elkerülő lövés: 3-10. Les: 3-8. Szabálytalanság: 14-11. Labdatartás: 44%-56%. Hosszabbítás: 0’ ill 3’.