2017.04.24
Ismét győzni tudott a csapat
Írta: Administrator
2016. február 04. csütörtök, 13:54

Újra győzni tudott az Inter a tegnapi hétközi fordulóban, köszönhetően a két padozás után ismét a kezdőcsapatba állított Icardi góljának, amivel meglett a szokásosnak mondható 1:0-s győzelem. Ez volt a csapat tizedik ilyen végeredményű sikere a szezonban és a Chievo legyőzésével hosszú idő után (december 5.) tudott ismét mérkőzést nyerni a San Siroban. Ezek tehát a jó hírek, egy olyan estéről ami azért valljuk meg lehetett volna jobb is, elég csak a Fiorentina 94.percben megszerzett három pontjára gondolni, viszont a győzelemnek örülni kell már csak azért is, mert az első hat helyezett mind hozta a hétközi feladatát. A meccsel kapcsolatosan nem mehetünk el szó nélkül a rengeteg kidolgozott – és kihagyott – helyzet mellett, hiszen nem csak Seculin hanem a koncentráció hiánya is kellett ahhoz, hogy ne szülessen több gól ezen a napon. Abból szempontból persze érthető ez a dolog, hogy az elmúlt hetek alaposan megtépázták egyesek önbizalmát és az utolsó percek ezúttal is tartogattak meleg pillanatokat, de most végül sikerült kihúzni kapott gól nélkül a ráadást.

Érdekes volt a három támadó kiléte, ugyanis megint egy új felállást sikerült kipróbálnia Mancininek. Icardi mindig a jobb oldalról húzódott be középre, Palacio kicsit mögötte de szintén azon az oldalon még Eder a balszélen játszott. A csapat kevésbé volt statikus mint az elmúlt meccseken, sokat mozogtak a játékosok. Az Eder mögött szereplő Tellesnek voltak jó megoldásai és a tőle induló beadások rendre veszélyt rejtettek magukban. Nagatomo nagyon akart, de dicsérni most sem igazán lehet (bár akadtak jó indításai), mivel mikor a labda hozzákerült rendre olyan körülményes volt, hogy a Chievo játékosok azonnal rendeződni tudtak. Kellemes meglepetés volt viszont Kondogbia, aki végre bátran játszott, az első félidőben háromszor is lövésre szánta el magát amiből egyszer a kaput is sikerült eltalálnia. Medel feladata a Murillo-Miranda kettős segítése volt és mint egy elő védelmi vonal jól is töltötte be a szerepét, ellentétben Brozovic-al, aki sajnos most is mindig egyel több mozdulatot csinált a kelleténél és sokszor inkább akadályozta a gördülékeny játékot mintsem segítette volna.

A második félidőre a Chievo a 4-3-1-2-ről 4-4-2-re váltott Birsa pedig kikerült a szélre, de a fő történés mégsem ezzel kapcsolatos volt, mivel a 48.percben az Inter előnyhöz jutott! Egy szöglet után pattogott a labda ide-oda, mikor Miranda –nem biztos, hogy tudatosan– Icardi elé jutatta azt, és az Inter legeredményesebb támadója pedig öt méterről a kapuba lőtt. Egy volt amúgy az argentin 50. gólja az olasz bajnokságban és pár perccel később majdnem meg is lett a következő. Nagatomonak sikerült az első jó beadását kiviteleznie, Mauro teljesen üresen érkezett és az, hogy abból a ziccerből nem lett gól részben a balszerencse, részben a felsőléc és, részben pedig ő maga volt az oka. A Chievo két csere után rendezte a sorait, de különösebb veszélyt nem tudtak okozni, igaz ennek az oka a rendkívül stabil védekezés volt amiből néhány alkalommal sikerült is kontrát indítani. Egy ilyenből jött a következő nagy helyzet, mikor is megint Nagatomo adott jó labdát Icadinak, akivel szemben már csak az élete első Serie-A meccsén játszó Seculin volt és bizony megint túl tudott járni a hazai játékos eszén. Mancini úgy döntött nem kockáztat és átállt a három védős rendszerre, még jobban stabilizálva a hátsó alakzatot, de közben azért elől is volt esemény de gól már nem született. Az utolsó pillanatokban azért akadt némi izgalom, de a beívelt labdából a hosszú oldalon érkező Pellissier nem találta el a kaput, így maradt a hőn áhított végeredmény.

INTERNAZIONALE – CHIEVO 1 : 0 (0 : 0)
gól:
48’ M.Icardi.
INTER (4-3-3):
Handanovic; Nagatomo, Miranda, Murillo, Telles; Brozovic (90' Melo), Medel, Kondogbia; Palacio (77' Juan Jesus), Icardi, Eder (84' Ljajic). (Carrizo, Jovetic, Biabiany, Santon, Gnoukouri, D'Ambrosio, Perisic, Manaj, Correia). edző Nuciari (Mancini eltiltva).
CHIEVO (4-3-1-2):
Seculin; Frey, Spolli, Cesar, Gobbi; Rigoni, Radovanovic (82' Costa), Pinzi (58' Castro); Birsa (72' Mpoku); Inglese, Pellissier. (Bressan, Confente, Dainelli, Sardo, Cacciatore, Damian). Edző: Maran.
vezette:
Valeri (Roma).
jegyzet:
Milano 31.494 néző. Sárga lap: Rigoni (C), Pellissier (C), Miranda (I), Inglese (C), Spolli (C), Nagatomo (I) szabálytalanságért; Eder (I) és Castro (C) szabály megszegéséért. Szöglet: 11-1. Kapura lövés: 8-0. Kaput elkerülő lövés: 10-2. Les: 1-4. Szabálytalanság: 15-18. Labdatartás: 60%-40%. Hosszabbítás: 0’ ill 3’.