2017.11.22
Nehéz és értékes három pont Empoliból
Írta: Administrator
2016. január 07. csütörtök, 10:18

A 2016-os esztendő első akadályát sikerrel vette Roberto Mancini együttese, miután kilencedik alkalommal is 1:0 arányban tudott győzni a szezonban, ezúttal az Empoli otthonában. Délután a Fiorentina és a Juventus is begyűjtötték a három pontot a hagyományos Vízkeresztkor rendezett fordulóban, még este a Napoli sem hibázott így továbbra is ez a négy csapat van az élmezőnyben három ponton belül egymástól. A bajnokság tehát közel a féltávhoz szokatlanul szoros, de az Inter veszi akadályokat, még ha tegnap ez nem is ment olyan könnyen. Hogyha a meccsről egy mondatban akarnánk írni akkor annyit kellene csak: az Empoli focizott, az Inter pedig győzött. Ennél frappánsabban nem lehet megfogalmazni a tegnap látottakat, hiszen a védelemről és persze Handanovicról megint csak szuperlatívuszokban lehet beszélni ha pedig a forma kitart vasárnap is akkor minden bizonnyal ebéd környékén már téli bajnok lesz a csapat.

Mancini elől Icardit rakta be szokás szerint centerbe, még a két oldalára Perisicet és Ljajicot – így Jovetic került a padra. A középpályán nem volt az eltiltott Melo, helyette Kondogbia (sajnos ezúttal is roppant gyenge teljesítménnyel rukkolt elő) játszott illetve Brozovic. Az Empoliban Tonelli hiányzott, őt Barba pótolta.

A meccs elején az Inter próbálta széthúzni a játékot és a támadásokat a széleken végrehajtani, de ez a roppant szervezett és jól játszó Empoli ellen nem igazán ment. Ráadásul veszélyt a hazai csapat teremtett folyamatosan – az első komoly védeni valója Handanovicnak a 17.percben akadt mikor is Maccarone szabadrúgását kellett hatástalanítania. Húsz perccel később Buchel lehetőségénél mentett megint óriásit a szlovén és úgy nézett ki nem igen akar elfáradni az Empoli, ugyanis szinte folyamatos feladatot okoztak az Inter védők számára. A középpályájuk Zielinskivel, Buchellel és Paredessel igen kultúráltan játszott Saponara pedig jól közötte össze őket Maccaroneval és Pucciarellivel. De hát a jó játék mit sem ér ha nincs eredménye… Ellentétben ott van ugye az Inter ahol elég egy villanás is és azzal a mérkőzést is el lehet dönteni, mint ahogyan ez történt az első félidő hosszabbításában. Perisic a bal oldalon egy csellel túljutott Laurinin remekül adott középre és a pont ütemben érkező Icardi nem hibázott most sem (12 lövéséből idén a bajnokságban 8 gólt szerzett).

A második félidő egy Saponara lövéssel és egy újabb Handanovic védéssel indult és úgy tűnt a hazai csapat nem adja fel mentek továbbra is előre. Az Inter viszont innentől már a saját stabil játékát játszhatta és jöhettek a kontrák. Ebben Perisic remekelt és az egyik ilyen akciónál ziccerbe is hozta Ljajicot de Mario Rui blokkolta őt, majd a kipattanót Brozovic mellé ívelte.

Giampaolo a 65.percben kettőt cserélt, az új emberek sem voltak rosszak, sőt Zielinski előtt megint adódott egyenlítési lehetőség is. A 72.percben Murillo lépett oda Pucciarellinek a hazaiak – valljuk be jogosan – büntetőt reklamáltak, de Celi sípja néma maradt. Az Empoli a meccs hátra lévő részében is próbálkozott, de komoly esélyük nem volt a gólszerzésre. Az Inter visszatért tehát a helyes útra és hozta a szokásos megbízható, nem túl látványos de eredményes játékot, ezzel pedig elfeledtette a Lazio elleni kudarcot. Folytatás vasárnap fél egykor a Sassuolo ellen, remélhetőleg egy simább meccsen.

EMPOLI – INTERNAZIONALE 0 : 1 (0 : 1)
gól:
45+1’ M.Icardi.
EMPOLI (4-3-1-2):
Skorupski; Laurini, Costa, Barba, Mario Rui; Zielinski, Paredes (87' Piu), Buchel (64' Croce); Saponara; Pucciarelli, Maccarone (64' Livaja). (Pugliesi, Pelagotti, Cosic, Camporese, Zambelli, Bittante, Maiello, Diousse, Krunic).edző: Giampaolo.
INTER (4-3-3):
Handanovic; D'Ambrosio, Miranda, Murillo, Nagatomo; Brozovic, Medel, Kondogbia (80' Guarin); Perisic, Icardi (86' Jovetic), Ljajic (80' Juan Jesus). (Carrizo, Montoya, Santon, Ranocchia, Gnoukouri, Telles, Palacio, Biabiany, Manaj). Edző: Mancini.
vezette:
Celi (Bari).
jegyzet:
Empoli 13.735 néző, 246.650€ bevétel. Sárga lap: Murillo (I), Paredes (E), Brozovic (I), Croce (E) szabálytalanságért. Szöglet: 8-5. Kapura lövés: 4-3. Kaput elkerülő lövés: 10-7. Les: 2-1. Szabálytalanság: 9-10. Labdatartás: 48%-52%. Hosszabbítás: 2’ ill 5’.