2017.09.22
Sima három pont Udinéből is
Írta: Administrator
2015. december 13. vasárnap, 08:41

Tegnap este az Inter hatodik győzelmét érte el az utóbbi hét meccsén és ezzel meglépett az üldözőktől, akik ráadásul ma mind a négyen egymás ellen játszanak majd. Aki eddig nem vette volna komolyan Mancini csapatát az bizony most már kezdheti átértékelni a véleményét, mert ez az Inter a scudetto egyik fő esélyesévé lépett elő. Udinében nem sohasem könnyű nyerni, a csapatnak pedig ez úgy sikerült tegnap 4:0 arányban, hogy az első 45 percben a hazai csapat sokkal jobban játszott, de a hatalmas védelmi hibáikat előbb Icardi majd pedig Jovetic használta ki könyörtelenül. Az ilyen meccseket, ahol az ellenfél a középpályán egyértelműen fölényben van és a játéka is tetszetős nem egyszerű hozni – de ez most különösebb megerőltetés nélkül sikerült. Egy csapat sincs a mezőnyben aki csak hasonló eredményre lenne jelen pillanatban képes, mint Mancini együttese amely bármilyen felállásban is áll fel hátul sebezhetetlen (a tizenhat fordulóból tizenegyszer nem kapott gólt a csapat), a nehézségeket rendre túléli és

mikor lehetősége van akkor azonnal eredményes tud lenni elől. Az olyan kiegyensúlyozott bajnokságokban mint az idei Serie-A ezek a tulajdonságok könnyen első helyet hozhatnak és nem csak az idény felénél – hanem bizony a végénél is.

Az Udinese hazai pályán szeptember 22-e óta nem szenvedett vereséget és az utóbbi három Stadio Friuliban lejátszott meccsén gólt sem kapott, most pedig az első félidőben gyakorlatilag két gólt is ajándékba adtak oda. Az elsőnél Bruno Fernandes játszotta meg Icardit aki a hosszú sarkot célozta meg, a labda ugyan megpattant Karnezis lábán – de így is a hálóba hullott. A második találatnál pedig Domizzi hibázott hatalmasat Jovetic pedig elegánsan emelt a földre térdelő kapus felett a kapuba. Persze lehet ezeket a dolgokat Hertaux, Danilo és Felipe hiányára fogni, de mikor egy csapat jól játszik, helyzeteket dolgozik ki (még ha nem is olyan életveszélyeseket) nem szokott ilyen elemi hibákat elkövetni hátul. Mikor Colantuono csapata folyamatosan támadott elől a 40 nap után újra kezdő Di Nataléval és a remek napot kifogó Thereauval akkor ott csak Európa legjobb formában lévő kapusa segíthet – és Handanovic most is a helyén volt. Ennek a hazai fölénynek az lehetett a fő oka, hogy Mancini egy roppant offenzív 4-2-3-1-es felállás választott mely könnyen 4-4-2-re zárt vissza (Jovetic maradt elől, Ljajic és Perisic pedig kihúzódtak a szélekre), és ezt eddig csak hazai meccseken vette elő az Inter vezetőedzője, idegenben még nem próbálta ki. Di Natale és társai a széleken építették a támadásaikat – ráadásul igen könnyedén, de a hátsó alakzat harakirije eldöntött mindent. Icardi és Jovetic először lőttek gólt úgy, hogy mindketten a pályán vannak és így a szünetre el is dőlt minden. A végére már csak hab volt a tortán Lodi hibája, melyet követően Icardi büntetett (ez volt az első duplája a szezonban és már hat gólnál jár), majd jött a csereként beállt Brozovic és megint beakasztott egy olyan gólt mint amilyet a Frosinone ellen lőtt – ezzel is igazolta nem véletlen hozzák rendre össze a nevét Premier Leagueben szereplő csapatokkal.

Colantuono most sem tudott Mancini ellen meccset nyerni sőt talán mielőbb szeretné is elfelejteni ezt a 90 percet, mert a itt ma semmi nem jött össze a játékosainak. A második félidőben már 4-3-1-2-re állt át, de Handanovic ellen ez sem volt elegendő. Mancini is variált rendesen, Brozovic beállásával 4-3-3 lett a felállás, végül pedig jött Juan Jesus és 3-5-2-vel fejezte be a meccset az Inter. Nem mehetünk el szó nélkül Montoya debütálásán aki először szerepelt a csapatban és igen meggyőző teljesítményt láthattunk tőle, nagyon hasznos lehet a jövőben a szélső játéka.

"Nehéz meccs volt." mondta a lefújást követően Roberto Mancini az Inter vezetőedzője. "Az Udinese megmutatta, hogy egy remek formában lévő csapat és bizony sokszor nehéz helyzet elé állítottak minket, de mi rendre jól reagáltuk le ezeket a szituációkat. Közhelyes állításnak tűnhet, de igaz: nincsen könnyű meccs ebben a bajnokságban, ez ma is bebizonyosodott. Hogy kiknek fogok holnap este szurkolni? Szerintem bármi is lesz a fő riválisaink meccsének eredménye nem sokat változtat a dolgokon, a szezon ezen szakaszában kár bármit is még számolgatni. Icardi? Tette a dolgát és lőtte a gólokat ma. Mint a héten már többször elmondtam én egy percig sem aggódtam miatta mert a végén úgyis jönni fognak a góljai. Remekül játszott, akárcsak Jovetic és az, hogy mindketten eredményesek voltak a pályán jó hír mindenkinek. Montoya? Gondolkoztam rajta eleget, hogy a kezdőbe rakjam-e, láttam rajta, hogy már nagyon akar játszani, de ennyi kihagyás után ez visszafele is elsülhetett volna, szerencsére minden rendben volt. Mourinho rekordja? Ez az Inter egyelőre még nem nyert semmit, a számok pedig keveset jelentenek. Hogy a miénk a legjobb védelem? Örülök neki, így most már csak azon kell dolgozzunk gőzerővel, hogy a legjobb támadósor is a miénk legyen... Telles sárgája megint egy színészkedés után történt meg és az utóbbi öt meccsünkön legalább húsz ilyen esetet láttam az ellenfél játékosaitól..."

UDINESE - INTERNAZIONALE 0 : 4 (0 : 2)
gól:
23' M.Icardi, 31' S.Jovetic; 84' M.Icardi, 87' M.Brozovic.
UDINESE (3-5-2):
Karnezis; Wague, Domizzi, Piris; Widmer, Iturra (70' Perica), Lodi, Fernandes (56' Marquinho), Edenilson; Thereau, Di Natale (79' Aguirre). (Meret, Insua, Guilherme, Pasquale, Camigliano, Kone, Coppolaro, Adnan, Evangelista). Edző: Colantuono.
INTER (4-2-3-1):
Handanovic; Montoya, Miranda, Murillo, Telles; Guarin, Melo; Ljajic (82' Juan Jesus), Jovetic (61' Brozovic), Perisic; Icardi (90' Manaj). (Carrizo, Berni, Dodò, Kondogbia, Palacio, Biabiany, Medel, Gnoukouri, Nagatomo). Edző: Mancini.
vezette:
Massa (Imperia).
jegyzet:
Udine 15.000 néző. Sárga lap: Perisic (I), Telles (I), Bruno Fernandes (U), Domizzi (U), Marquinho (U) szabálytalanságért; Ljajic (I) kezezésért. Szöglet: 9-2. Kapura lövés: 7-7. Kaput elkerülő lövés: 7-6. Les: 3-2. Szabálytalanság: 11-14. Labdatartás: 55%-45%. Hosszabbítás: 0’ ill 3’.