2017.05.29
Visszaállt a világ rendje
Írta: Administrator
2015. december 06. vasárnap, 13:27

Az Inter visszavette az első helyet a tabellán, egy éjszakára biztosan (mikor ezen sorokat írom kezdődik a Bologna-Napoli mérkőzés) miután nyolcadik alkalommal is 1:0-s sikert aratott – ezúttal a Genoa ellen. A találkozót Ljajic szabadrúgás gólja döntötte el aki már a gólja előtt is a csapat egyik legjobbja volt – viszont Mancini ezúttal is igen dühösen hagyta el a stadiont, ugyanis négy perccel a vége előtt D’Ambrosio kapott piros lapot (ötödik kiállítás volt a szezonban) és ezt a döntést az Inter vezetőedzője bizony sérelmezte. A bajnoki címhez vezető úton nem biztos elég lesz a jó és stabil védekezés (a tizedik meccs volt ez az eddigi tizenötből ahol a csapat nem kapott gólt, Handanovic pedig a San Siroban 394 perce verhetetlen), mert bizony a komolyabb csapatok ellen gól is kell majd, az Inter pedig továbbra is igen keveset szerez. A meccsenkénti átlagosan tizenöt lövésből, összesen tizennyolc gól bizony nem sok, de bízzunk benne, hogy Mancini meg fogja találni majd a módját annak, hogy ebben a kérdésben sem lehessen kritikus senki sem a csapattal szemben.

A játék összképe alapján az 1:0 csalóka eredmény, mivel csak az első félidőben 68% volt a labdabirtoklás és nyolc alkalommal kísérelt meg az Inter lövést miközben Gasperini csapata gyakorlatilag a félpályát alig lépte át. Az első 45 percet a Genoa támadás nélkül fejezte be nulla lövéssel, nulla lövési kísérlettel és egyetlen szöglettel. A számok és az ember benyomása is Inter fölényt mutattak, persze lehet, hogy a szokásos 4-5-1 helyett játszott 4-3-3 nem volt éppen a legideálisabb döntés a jó nagy füttyöt kapó Gasperinitől és ha Ljajic ziccerénél nem véd akkorát Perin, vagy ha a többi lövés kicsit jobb helyre megy akkor már 45 perc után eldőlt volna a meccs. A fölény tehát megvolt, még azt kell mondani, hogy a helyzetek is, de valahogy az utolsó mozdulatba mindig becsúszott valami kis hiba. A 4-4-2-es felállásban Palacio és Jovetic voltak a támadók, de most egy hátul sokkal jobban felkészült csapat jött a San Siroba mint legutóbb és bizony állták a sarat…

A folytatásban a vendégek kicsit bátrabbak lettek, sőt egy Jovetic által eladott labda utáni kontrából Diego Figueiras lőtt kapura, de Handanovic szögletre mentett. Lehetett ekkor érezni, hogy ezt a meccset egy egyéni villanás döntheti el, ami végül Ljajic szabadrúgásával jött el, így a szerb most már zsinórban a második meccsén is eredményes tudott lenni. Az Inter le is zárhatta volna a meccset Di Fiore partjelző tévesen állította meg Ljajicot, így elmaradt a második gól. A Genoa csapatába beállt Pandev és átálltak 4-2-4-re és D’Ambrosio kiállítás után már rendesen támadtak is, viszont hátul Miranda és Murillo is hibátlanok voltak és gondoskodtak róla, hogy az 1:0-s eredmény ne változzon.

Mancini ezen a meccsen a 4-4-2-t választotta Biabianyval és Ljajical a két szélen, ez pedig alaposan megzavarta Gasperiniéket. A labda gyakorlatilag az utolsó tíz percet leszámítva az Internél volt és ha nincs a véleményes kiállítás akkor még ennyi kérdés sem lett volna. Érdekes, hogy a Genoánál Figueiras és Laxalt is szélsők voltak nem pedig középpályások és ez elég rossz döntésnek bizonyult így a Genoa továbbra sem túl sikeres a San Siroban ahol 1994-ben tudtak utoljára nyerni, azóta 7 Inter győzelem és 3 döntetlen a mérleg.

INTERNAZIONALE – GENOA 1 : 0 (0 : 0)
gól:
59’ A.Ljajic.
INTER (4-4-2):
Handanovic; D'Ambrosio, Miranda, Murillo, Telles; Biabiany, Melo (46' Brozovic), Medel, Ljajic; Palacio (90' Guarin), Jovetic (74' Perisic). (Carrizo, Berni, Dodò, Ranocchia, Montoya, Juan Jesus, Gnoukouri, Icardi, Manaj). Edző: Mancini.
GENOA (3-4-3):
Perin; Izzo (79' Cissokho), Burdisso, Ansaldi; Diogo Figueiras (74' Pandev), Rincon, Tino Costa, Laxalt; Lazovic (60’ Capel), Gakpé, Perotti. (Lamanna, Ujkani, De Maio, Ricozzi, Ghiglione, Ntcham). Edző: Gasperini.
vezette:
Giacomelli (Trieste).
jegyzet:
Milan, San Siro 39.485 néző. Kiállítva D'Ambrosio (I) a második sárga lapja után a 86.percben. Sárga lap: Tino Costa (G), D'Ambrosio (I), Ansaldi (G) szabálytalanságért, Perotti (G) szimulásáért. Szöglet: 5-3. Kapura lövés: 5-2. Kaput elkerülő lövés: 5-1. Les: 3-0. Szabálytalanság: 12-15. Labdatartás: 63%-37%. Hosszabbítás: 3’ ill 4’. A mérkőzés előtt egy perces gyász szünet volt Giammaria Visconti tiszteletére aki annak idején az Inter elnökhelyettese volt.