2017.07.25
Ezúttal egy magabiztos siker
Írta: Administrator
2015. november 23. hétfő, 10:15

Igazi erődemonstrációt tartott tegnap este az Inter hazai pályán a Frosinone ellen és ennek a sikernek illetve a többiek botlásának köszönhetően tizenhárom forduló után immáron egyedül áll a tabella élén. Mancini játékosainak először sikerült a szezon folyamán több mint egy gólt lőniük a San Siroban, még a hátsó alakzat továbbra is sebezhetetlen, Handanovic most már 384 perce nem kapott gólt. De velük eddig sem volt gond ellentétben a támadó szekcióval, ahol most is Icardi kezdett Jovetic mellett elől (a két játékos a jelek szerint továbbra sem ugyanazt a nyelvet beszéli a pályán), még a két szélen Ljajic illetve Biabiany így ez most egy ultra offenzív 4-4-2 lett Mancini részéről. Az ex-pármai játékos először került be a kezdőcsapatba és 2014.májusa után ismét gólt tudott lőni bajnoki mérkőzésen. A következő találatot Icardi szerezte és akárcsak az előző góljánál Bolognában most is Ljajic volt az előkészítő. A Frosinone ha próbált is valamit csinálni és a saját képességeikhez képest nem is voltak rosszak, a második gól után feladták a mérkőzést. Persze nekik nem az Inter ellen kell megszerezniük a bent maradáshoz szükséges pontokat, de azért az mindenképpen elgondolkoztató, hogy a nyolcadik idegenbeli meccsükön a hetedik vereségüket szenvedték el.

Ez volt zsinórban a negyedik sikere a csapatnak és mint írtuk egyedül állnak a tabella élén (ez 13 fordulót követően utoljára a ’triplettás’ szezonban fordult elő), ráadásul a tizenhárom meccsen tizenhárom különböző kezdőcsapattal küldte ki Mancini a pályára az Intert. Erre a 4-4-2-re Stellone is ugyanazzal a felállással válaszolt igaz a vendégeknél a középpálya már az első védelmi vonal volt. Jobban is kezdték a meccset, egy ideig ment a középpályás letámadás is, majd a megszerzett labdákat felívelték a két támadó felé, de hozzájuk általában már nem jutott el a játékszer. Aztán az Inter szép lassan átvette az irányítást és arról, hogy ne kelljen ezt idegesen tenni Handanovic gondoskodott aki a hetedik percben hatalmas bravúrral tolta ki Soddimo igen látványos kapáslövését. A labdatartás most is megvolt (64% a meccs végére, 66% a szünetig), de a felhozatal az első félidőben lassúnak, kiszámíthatónak és körülményesnek tűnt. Nagatomo és Telles is felzárkóztak a két szélső mellé a támadásoknál és végül egy kipattant Ljajic lövést tudott Biabiany kapásból a hálóba lőni. Persze ha kicsit jobban odafigyel a csapat elől akkor már kettővel mehetett volna szünetre, így viszont a további gólok megmaradtak a második félidőre.

A második félidő egy Biabiany helyzettel indult, majd a másik oldalon Castillo egyenlíthetett volna majd mielőtt még elkezdhettünk volna idegeskedni jött Icardi és megszerezte 45. első osztályú találatát – persze mindehhez kellett Ljajic zseniális passza is. Mancini beküldte Ranocchiát Nagatomo helyére Murillotól pedig kérte, hogy figyeljen oda a jobb oldalra is. Stellone átállította a csapatát 4-3-1-2-re, ezzel pedig felbomlott a masszív középpályájuk és jöhettek az újabb gólok. Murillo lőtte a harmadikat, majd a végén a csereként beállt Brozovic a negyediket így igazi ünnepi hangulattal zárult az este a San Siroban. A csapat négyet lőtt 90 perc alatt, úgy hogy eddig a összesen tizenkettő jött össze a szezonban.

Nézzük a kulcs momentumokat. Mancininek bejött ez az offenzív 4-4-2-es felállás, jó döntés volt a két szélre Ljajicot és Biabianyt tenni, ám Icardi és Jovetic összeszokásához úgy néz ki továbbra is idő kell még. Biabiany gólja amúgy az első olyan Inter találat volt a szezonban amely az első 30 percen belül esett. Most már  csak a Verona nem tudott betalálni a meccsek ezen szakaszában a mezőnyből. A francia 560 nap után szerzett ismét gólt és ez volt az első Serie-A gólja Inter mezben. Icardinak is volt egy jubileuma, a tegnapi volt a 100. első osztályú meccse (2012.09.26-n debütált egy Roma-Samp összecsapáson) és a 45. gólja (10 a Samp és 35 az Inter mezében).

Végezetül jöjjön Roberto Mancini értékelése. „Javulnunk kell a jövőben a helyzetkihasználás tekintetében. Az utolsó két gólt már akkor lőttük mikor a Frosinone kitámadott és fellazultak hátul. Kemény meccs volt és igen nehezen jött az első gól mivel a vendégcsapat nagyon szervezetten védekezett. Nagyon elégedett vagyok Biabianyval, hiszen emlékezhetünk nem olyan régen még úgy volt, hogy abba kell hagynia a játékot – most pedig itt van és roppant hasznos tagja ennek az Internek. A sebessége és a technikai tudása kiemelkedő, megérdemelte már ezt a gólt. A tabella? Majd a 35.forduló után elkezdhetünk ezzel a kérdéssel is foglalkozni, addig úgy gondolom magunkkal kell törődni. A jelenlegi mezőnyben 3-4 nálunk erősebb csapat található, de ahogy telik az idő mi is úgy csiszolódunk egyre jobban össze. De természetesen boldog vagyok ha ránézek a tabellára és azt látom mi vagyunk az élen. A téli mercato? Nem igen szeretném felborítani a mostanra kialakult egyensúlyt a csapaton belül. Sokat írnak Pirloról, de ő meghozott egy döntést és jelenleg az Egyesült Államokban játszik ami úgy vélem igen távol van Olaszországtól. A Napoli meccs? Van még nyolc napunk, ez elegendő idő a felkészülésre.

INTERNAZIONALE – FROSINONE 4 : 0 (1 : 0)
gól:
29’ J.Biabiany; 53’ M.Icardi, 87’ J.Murillo, 90+2’ M.Brozovic.
INTER (4-2-3-1):
Handanovic; Nagatomo (60' Ranocchia), Miranda, Murillo, Telles; Melo, Kondogbia; Biabiany (86' Perisic), Jovetic, Ljajic; Icardi (88' Brozovic). (Carrizo, Berni, Jesus, Palacio, Guarin, Montoya, Medel, Gnoukouri, D'Ambrosio). Edző: Mancini.
FROSINONE (4-4-2):
Leali; Rosi, Diakité, Blanchard, Crivello; Paganini (83' Carlini), Gori (77' Gucher), Sammarco, Soddimo; Ciofani (77' Longo), Castillo.(Zappino, Gomis, Frara, Verde, M. Ciofani, Bertoncini). Edző: Stellone.
vezette:
Guida (Torre Annunziata).
jegyzet:
Milano 37.469 néző. Sárga lap: Diakité (F), Miranda (I), Soddimo (F), Paganini (F) szabálytalanságért. Szöglet: 6-7. Kapura lövés: 10-4. Kaput elkerülő lövés: 6-4. Les: 0-2. Szabálytalanság: 14-17. Labdatartás: 64%-36%. Hosszabbítás: 0’ ill 3’.