2017.05.29
Egy újabb 1:0 Mancini módra
Írta: Administrator
2015. november 09. hétfő, 09:40

Az Inter a két hetes – idei utolsó – bajnoki szünetre az első helyen mehet, köszönhetően Kondogbia első Serie-A góljának, a szokásos stabil védekezésnek és Handanovic bravúrjainak. Ezek a tényezők ismét elegendőek voltak ahhoz, hogy a Torino ellen győztesen hagyják el a pályát a játékosok. A film hasonló volt Bologna és a Roma találkozóhoz és nem csak az eredmény tekintetében, melyből ez volt a hetedik a szezonban, illetve a nyolcadik olyan meccs ahol az Inter egy góllal tud győzni. Mancini csapata továbbra sem nem játszik valami látványos focit, viszont most már legalább van egy konkrét stabil és legfőképpen eredményes játék. A csapat továbbra is a legkevesebb gólt kapta a szezonban, 294 perce pedig teljesen érintetlen a szlovén kapus hálója. A válasz arra a kérdésre, hogy miért nem offenzívebb a játék talán a középpályán keresendő ahol továbbra sincs olyan ember aki fazont tudna szabni a csapatnak, igaz helyette ott van Medel és Melo akik garancia a stabil védekezésre – és mint látjuk ez a felfogás eddig teljes mértékben bevált. A Torino legyőzése mindenképpen nagy fegyvertény, a megszerzett 27 pont pedig úgy véljük többre is feljogosítja az Intert, a sablon – célunk a BL kvalifikáció – nyilatkozatokon túl. Ez az Inter – amennyiben ténylegesen fejlődik a játék és az eredményesség is megmarad a scudetto egyik fő várományosa lehet.

A Toro most amúgy sincs valami nagy szériában, az utóbbi hat meccsük mérlege négy vereség és két döntetlen – és talán emiatt is, de igen visszafogottan kezdték a meccset. Az első félidőben többet birtokolták ugyan a labdát és a kapujukra is egyetlen lövés ment (Kondogbia gólja előtt Nagatomo lőtte be a szabadrúgást amit Palacio tovább csúsztatott, Molinaro és Baselli pedig alaposan lemaradtak) mégis hátrányba kerültek – pedig 0:0-nál Benassi lövése a felsőlécen csattant. A tizedik alkalommal került hátrányba Ventura csapata az idényben és a második félidőben gyakorlatilag leszegett fejjel mentek előre, hogy megszerezzék az egyenlítést. A számok is ezt mutatták 11-3 volt a lövési arány a hazai csapat javára a második félidőben (a meccs egésze tekintetében 16-7), de vagy a védelem, vagy pedig Handanovic menteni tudott. A kapus ezúttal négy komoly védést mutatott be, ezek mindegyike komoly gólveszély volt – de az hogy végül nem kapott gólt a csapat nem csak és kizárólag a kapus érdeme volt. Mancini alaposan meglepett mindenkit a három védős felállással, amelyre a Fiorentina elleni meccs óta nem volt példa. Elől két csatár játszott, Icardi és Palacio – még a Roma ellen fontos szerepet betöltő balkán kvartett (Brozovic, Perisic, Ljajic és Jovetic) csak a padon kapott helyet.

Az első félidőben nem sok minden történt, a csapatok tapogatóztak, majd jött Benassi kapufája, Kondogbia gólja, illetve feljegyezhettünk még egy veszélyes Icardi fejest. A második félidő hazai fölényt hozott, ennek az egyik oka Melo szokásosnál haloványabb játéka volt – Vives és Benassi gyakorlatilag mindig elment mellette – illetve Bruno Peres jó teljesítménye volt. De a gyengébben teljesítő csapatrészeket kisegítették hátulról így az eredmény nem változott. Az Inter pedig továbbra is az egyetlen csapat amely idegenben nem szenvedett vereséget – négy győzelem mellett két döntetlen az eddigi mérleg.

A csapat legjobbja és a meccs embere is egyben megint Handanovic volt, hiszen összesen nyolcszor védett, ebből négyszer komoly gólhelyzetben. Az utóbbi három Inter győzelem kulcsembere aki most már nem csak a büntetők hárításáról híres.

Végül nézzük Roberto Mancini miképpen látta ezt a 90 percet. Az első kérdés a felállásra és a kezdőcsapatra vonatkozott. „Felesleges ezen a dolgon minden héten polemizálni. Icardi kihagyta a múltkori meccset, ma pedig ő játszott mert friss emberre volt szükség elől – és amit kértem tőle maradéktalanul végre is hajtotta.” A finoman szólva nem túl látványos és szenvedős győzelemmel kapcsolatban így értékelt. „A Torino legyőzéséhez ma így kellett játszani. Megvoltak a lehetőségeink, hogy növeljük az előnyt, sajnos azok a helyzetek kimaradtak. De úgy gondolom ez még mindig jobb mint tavaly mikor uraltuk a meccset és az utolsó percben egy szögletből kapott góllal vereséget szenvedtünk. Amúgy pedig hat és fél percet az Old Traffordon nem szoktak hosszabbítani, pedig ott mindenki Fergie-Time-nak hívta az utolsó perceket. Mindegy, győztünk és most ez a legfontosabb. A scudetto? Jelen pillanatban a Roma és a Napoli mögötti harmadik helyet célozzuk be és majd meglátjuk mi lesz. A játék? Sajnos továbbra is nagyon messze vagyunk még attól amit én elképzeltem, de haladunk előre és bízok benne, hogy hamarosan szebben fogunk játszani.”

TORINO – INTERNAZIONALE 0 : 1 (0 : 1)
gól:
31’ G.Kondogbia.
TORINO (3-5-2):
Padelli; Gaston Silva, Glik, Moretti; Bruno Peres (78' Zappacosta), Benassi, Vives, Baselli (82' Amauri), Molinaro; Quagliarella, Belotti (63' Maxi Lopez). (Castellazzi, Ichazo, Acquah, Gazzi, Martinez, Prcic, Pryima). Edző: Ventura.
INTER (3-5-2):
Handanovic; Murillo (90+4' Ranocchia), Miranda, Juan Jesus; D'Ambrosio, Melo, Medel, Kondogbia, Nagatomo; Palacio (76' Ljajic), Icardi (67' Perisic). (Carrizo, Jovetic, Biabiany, Telles, Montoya, Santon, Gnoukouri, Brozovic, Manaj). Edző: Mancini.
vezette:
Irrati (Pistoia).
jegyzet:
Torino 25.868 néző, 411.195€ bevétel. Sárga lap: Glik (T), Medel (I), Bruno Peres (T) szabálytalanságért. Szöglet: 5-2. Kapura lövés: 8-2. Kaput elkerülő lövés: 5-3. Les: 6-3. Szabálytalanság: 12-7. Labdatartás: 48%-52%. Hosszabbítás: 2’ ill 7’.