2019.05.27

Ilyen volt 2013.

JANUÁR

Az újév első napján leigazoltuk a Lazio gólvágóját a 35 éves Tomasso Rocchit, aki már lassan 11 hónapja nem lőtt gólt. 6-án, egy megalázó 3:0-s Udinese vereséggel a pályán is kezdetét vette a 2013-as év, és az 5. helyen immáron 4 pontnyira csúsztunk a dobogótól. A következő hétvégén az újonc Pescara érkezett Milánóba, ahol Palacio és Guarin góljaival 2:0-ra győztünk. 15-én hétközi kupameccs következett, és a vendég Bologna ellen 10 perccel a vége előtt még 2:0-ra vezettünk, de nehézzé tettük magunknak az estét mert 3 perc alatt mi is kaptunk kettőt. Így aztán következett a hosszabbítás, ahol Ranocchia eldöntötte a mérkőzést. 17-én igaz még nem hivatalosan, de eldőlt, hogy Sneijder 7.5 millió euróért a Galatasarayba igazol. 20-án a fővárosba utaztunk, ahol a Roma vendégeként 1:1-et játszottunk. Totti 11-esére Palacio tudott válaszolni. 23-án este megint egy Roma-Inter következett, ezúttal a kupában. Ezúttal azonban kikaptunk 2:1-re. A gólunkat ismét Palacio szerezte. 27-én a Torino látogatott a San Siroba, ahol Chivu már az 5. percben megszerezte a vezetést. A végén viszont nekünk kellett kapaszkodnunk, hogy Cambiasso egyenlíteni tudjon a 67. percben. A 29-i La Gazzetta már tényként közölte, hogy Schelotto 3.8 millió euróért + Livaja játékjogának a feléért hozzánk kerül az Atalantából. Rajta kívül Zdravko Kuzmanovic érkezése is biztossá vált ezen a napon 1.2 millió euróért cserébe a Schalke 04 csapatától. Másnap 11 millió euróért megszereztük a horvát labdarúgás egyik legnagyobb ígéretének számon tartott Matteo Kovacicot. Még ugyanezen a napon átment a Liverpool orvosi vizsgálatán Coutinho is, akiért 12.5 millió eurót kaptunk. Az utolsó januári napon még kölcsön megérkezett az argentin kapus Juan Pablo Carrizo a Laziotól.

FEBRUÁR

3-án csúfos 3:1-es vereséget szenvedtünk a Siena vendégeként és így a Milan is megelőzött bennünket a tabellán. Cassano még tudott egyenlíteni a 22. percben, de ennél többre nem futotta. A következő hétvégén a Chievo érkezett Milánóba és 3:1-re sikerült legyőzni a veronai alakulatot. A góljainkat Cassano, Ranocchia és Milito szerezték. 14-én az Európa Ligában Palacio duplájával Inter-Cluj 2:0. Ám a mérkőzés legemlékezetesebb pillanata sajnos az volt, hogy Milito a 10. percben súlyosan megsérült. 3 nap múlva Firenzébe utazott a csapat, ahol 4:1-re kaptunk ki. A szépítő gólunkat 3 perccel a vége előtt szerezte Cassano. 21-én a Cluj vendégeként biztosítottuk a továbbjutást a nemzetközi porondon, miután 3:0-ra győztünk. A mérkőzésen Guarin duplája mellé a fiatal Benassi iratkozhatott még fel. 3 nap múlva este a bajnoki Derby hazai mérkőzése következett, ahol Schelotto fejesével egyenlítettünk és állítottuk be az 1:1-es végeredményt.

MÁRCIUS

3-án a Catania vendégeként a semmiből hoztuk vissza a mérkőzést. A félidőben még 2:0 állt az eredményjelzőn, aztán Alvarez, majd kétszer Palacio is betalált és 3:2-re nyertünk. 7-én Londonba utaztunk, és a Tottenham vendégeként 3:0-ra kikaptunk az Európa Liga 8-addöntőjének első mérkőzésén. 3 nap múlva pedig Inter-Bologna 0:1. Az Európa Liga mérkőzés visszavágójára 14-én került sor, és majdnem megtörtént a csodával felérő továbbjutás. A második félidő 30. percében már sikerült ledolgozni a 3:0-ás hátrányt Cassano, Palacio és Gallas(öngól) jóvoltából. Sajnos azonban a hosszabbításban Adebayor is betalált, és így Alvarez válasza már kevésnek bizonyult. Mindenesetre ez a 4:1 az egyik legizgalmasabb mérkőzését hozta a 2013-as esztendőnek. A VB selejtezők miatt egy hosszú kihagyás következett, majd 30-án a bajnok Juventust fogadtuk a Mezza stadionban. Quagliarella góljára még tudott válaszolni Palacio, ám Matri találata válasz nélkül maradt, így ezen a mérkőzésen is vereséget szenvedtünk.

ÁPRILIS

3-án ismét Palacio duplázott és az ő góljaival vertük Genovában 2:0-ra a Sampdoriát. 7-én az Atalantát fogadtuk, akiktől 4:3-ra kikaptunk. A második félidő 20. percében még vezettünk 3:1-re (Rocchi + Alvarez-2), és úgy tűnt minden rendben. Aztán Gervasoni bíró 11-est ítélt az Atalantának amit Denis gólra váltott, majd még ezen kívül lőtt nekünk kettőt. Ezzel a bajnoki tabella 6. helyre csúsztunk vissza. Egy héttel később a Cagliari vendégeként szenvedtünk 2:0-ás vereséget, amivel már a 7. helyre csúsztunk. Három nap múlva a januári 2:1-es vereséggel végződött  Olasz kupa elődöntő visszavágója következett hazai pályán. Jonathan góljával sokáig vezettünk, amivel mi jutottunk volna tovább, ám a második félidőben a farkasok lőttek három gólt, amire csak Alvarez volt képes válaszolni a hajrában. Így 3:2-es vereséggel búcsúztunk a kupától. 21-én hazai pályán Rocchi góljával 1:0-ra legyőztük a Parma csapatát. 25-én Marco Fassone bejelentett 5 igazolást a következő szezonra. Ennek alapján Ruben Botta, Diego Laxalt, Mauro Icardi, Marco Andreolli és Hugo Campagnaro az Interben folytatja majd. 28-án a Palermo vendégeként kaptunk ki 1:0-ra. Ezen a mérkőzésen a csapatkapitány J.Zanetti súlyos achilles-in sérülést szenvedett.

MÁJUS

5-én már a 8. helyre csúsztunk vissza, miután a Napoli otthonában 3:1-re kikaptunk. Három nap múlva Rómában megismétlődött ugyanez az eredmény. Mindkét mérkőzésen Alvarez lőtte a becsület gólunkat. 12-én a Genoa Inter találkozó 0:0 lett, és ezzel elértük azt a szégyenteljes 9. helyet, ami a bajnokság végére is megmaradt. 19-én zárult le a 2012/13-as szezon, de a Giuseppe Meazza stadionba kilátogató szurkolók csak egy csúfos 5:2-es vereséget láthattak. A góljainkat J. Jesus és Rocchi szerezték. Ezzel véget is ért a szezon, és 23-án a klub menesztette is Stramaccionit az edzői posztról, és másnap bejelentették a Napoli eddigi edzőjét Walter Mazzarrit.

JÚNIUS

6-án megtörtént Mazzarri bemutatása a sajtónak. 20-án Bianchetti, Faraoni és Stevanonvic távoztak a csapattól. Másnap Donati 3 millió euróért a Bayer Leverkusenhez szerződött. 27-én Luca Caldirolát vásárolta meg 2.5 millió euróért a Werder Bremen.

JÚLIUS

4-én leigazoltuk 10 millió euróért I. Belfodilt a Parma csapatától. Az üzlet részeként Cassano a Parmahoz került kölcsön. 6-án Stankovic a klub honlapján nyílt levélben búcsúzott el a szurkolóktól. Másnap a honlap játékos listájáról lekerült Gargano és Rocchi is. 10-én elkezdődött a nyári alapozás Pinzolóban. Három nap múlva bemutatták az új szezon mezeit a sajtónak és a szurkolóknak. 17-én az első felkészülési meccsünkön Palacio, Capello és Alvarez góljaival 3:0-ra vertük a Trentino alkalmi csapatát. 22-én a Vicenza ellen Guarin, Belfodil és Paraira góljaival 3:1-re győztünk. Másnap egy mérkőzéssel ért véget az alapozás. A FeralpiSalo ellen 2:0-ra diadalmaskodtunk, Campagnaro és Palacio góljainak köszönhetően. 27-én Hamburgban Icardi korai góljával szereztünk vezetést, de végül 1:1-re végződött ez a találkozó. Innen a csapat elutazott az Egyesült Államokba.

AUGUSZTUS

1-én bejelentették, hogy Silvestrét kölcsönvette a Milan. 2-án a játékosok Indianapolisban köszönthették José Mourinhot, aki már a Chelsea edzőjeként nézett farkasszemet az Interrel. A végeredmény egy 2:0-s vereség lett. Két nap múlva New Yorkban a Valenciától még egy ennél is nagyobb 4:0-s vereséggel búcsúztunk. Következett 7-én Miamiban a Juventus, akikkel 1:1-et játszottunk (Gól: Alvarez). 3 nap múlva a Real Madrid elleni 3:0-s vereség után indult haza a csapat a kissé félre sikeredett USA túráról. 10-én bejelentették a portugál Rolando érkezését, három nap múlva pedig a Chelsea fiatal brazil szélsője Wallace érkezett meg kölcsönbe. Mivel az előző szezonban a bajnokságban nem kerültünk a 8 közé, így már augusztus 18-án kellett egy olasz kupa mérkőzést játszani a Cittadella csapatával. Jonathan, Palacio-2 és Ranocchia góljaival 4:0-ra vertük az alsóbb ligás csapatot. Az utolsó érkezőnk S. Taider volt augusztus 20-án. 25-én az Inter-Genoa mérkőzéssel kezdetét vette a bajnokság is, ahol Nagatomo és Palacio voltak eredményesek. 27-én Schelotto is távozott a csapattól.

SZEPTEMBER

1-én Catania-Inter 0:3. A góljainkat Palacio, Nagatomo és Alvarez szerezték. 14-én a bajnok Juventust fogadtuk és Icardi szezett vezetést a 2. félidő 28. percében. Sajnos nem sokáig örülhettünk, mert Vidal 2 perc múlva beállította az 1:1-es végeredményt. Megint egy hosszabb szünet következett az EB selejtezők miatt. 22-én a Sassuolo vendégeként léptünk pályára és 7:0-ra vertük az újonc csapatot. Egy öngól, két Milito találat és a Palacio, Taider, Alvarez, Cambiasso névsor került a jegyzőkönyvekbe. Négy nap múlva a Fiorentinát fogadtuk, és a 2. félidő 27. percéig úgy tűnt, hogy kikapunk a liláktól. Aztán Cambiasso, és a vége előtt 7 perccel Jonathan is betalált Neto kapujába, amivel kialakult a 2:1-es végeredmény. Ezzel a győzelemel az AS Roma mögött a második helyre kerültünk a bajnoki tabellán. 29-én a Cagliari vendégeként csak egy 1:1-et játszottunk. Az Inter vezető találatát Icardi szerezte, és ezzel vissza is csúsztunk a bajnoki tabella 4. helyére.

OKTÓBER

5-én elszenvedtük az első vereségünket a bajnokságban az AS Roma csapatától. A bajnokság meglepetés csapata 3:0-ra diadalmaskodott felettünk. Ezután egy hosszabb pihenő következett a VB selejtezők miatt, majd 20-án Torinóba utaztunk, ahol az utolsó percekben 3:3-ra egyenlített a Torino. Az Inter góljait Guarin ás Palacio (2) szerezték. 26-án hazai pályán 4:2-re vertük az újonc Hellas Veronát, ahol Jonathan, Palacio, Cambiasso és Rolando voltak eredményesek. Három nap múlva Bergamóban ezúttal az Atalanta csapatával játszottunk egy újabb döntetlent, Alvarez vezető góljára Denis válaszolt.

NOVEMBER

3-án az Udinesét vertük idegenben Palacio, Ranocchia és Alvarez góljaival 3:0-ra. A következő hétvégén pedig otthon 2:0-ra a Livornót. Az első gól Bardi öngólja volt, míg a másodikat Nagatomo szerezte. 15-én bejelentették, hogy a klub jelenlegi tulajdonosa Massimo Moratti megvált a részvényeinek nagy részétől, és a papírok 70%-át eladta az indonéz Erick Thohirnak, aki az Inter új elnöke is lett ezzel. Ezután megint egy hosszabb szünet következett a VB pótselejtezők miatt. 16-án ugyan játszottunk a Chiasso ellen egy felkészülési mérkőzést Appianoban, de ott 1:0-ra kikapott a csapat azon része aki nem a válogatottjával volt. Így aztán csak 24-én játszottuk a következő bajnoki meccsünket a Bologna vendégeként. Koné góljára Jonathan válaszolt, és ezzel egy újabb döntetlent sikerült csak elérnünk.

DECEMBER

1-én a Sampdoriát láttuk vendégül, és hiába szerzett Guarin vezetést, Renan megint az utolsó percekben egyenlíteni tudott. 3-án az Olasz kupában a Trapani érkezett a San Siro stadionba. Guarin, Belfodil és Taider góljaival már 3:0-ra is vezettünk, de végül 3:2 lett a továbbjutást érő végeredmény. 8-án egy újabb hazai döntetlen következett a Parma ellen. Palacio kétszer is egyenlített, majd Guarin a vezetést is megszerezte, de végül Sansone beállította a 3:3-as végeredményt. Egy hét múlva a Napoli vendégeként elszenvedtük a második vereségünket is. Cambiasso és Nagatomo találataival nem sokra mentünk, hiszen a vendéglátóink négyet lőttek. Ezzel a vereséggel az ötödik helyre csúsztunk a bajnoki tabellán. Szenteste előtt két nappal rendezték a városi Derbyt. Palacio góljával 1:0-ra vertük a Milan csapatát, így egy szép győzelemmel zártuk a 2013-as esztendőt.