Pontos idő: 2017.09.20. 22:59

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5067 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 98, 99, 100, 101, 102
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Kötetlen beszélgetés az Interről (De nem OFF)
HozzászólásElküldve: 2017.09.04. 10:34 

Tojgli írta:
vaskalap írta:
A City annyival lett jobb,hogy 44 év után újra bajnok lett.

Körülbelül 1,1 Mrd font elköltése után 9 év alatt. Had ne pisáljam össze magam ettől a csodálatos teljesítménytől. Mióta az arabok megvették a Manchester Cityt(2008), azóta ugyanannyi bajnoki címet, 1-el kevesebb kupát(ha a Miki-egér Ligakupát is ideszámoljuk, akkor ugyanannyit), és 1-el kevesebb Bajnokok Ligája győzelmet szereztek, mint az Inter.

Azért azt se felejtsd el hogy az angoloknál 5-6 csapat is 150 millió felett költ minden évben.
Itt olaszban ez nem így van, itt egy 150-200 milliós mercatóval óriásit lépnénk előre, a most elköltött 75 millióval minőséget nem tudtuk ugrani, és valljuk meg az sem lenne nagy meglepetés ha végül megint lemaradnánk a dobogóról (ne így legyen)

Invesztálni kell, anélkül ma már nincs esély.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.09.04. 13:19 

mike írta:

Ez rendben is van, de mi számít invesztálásnak?

Kizárólag az, ha 200 millió eurót költ el egy csapat évente játékos jogdíjakra?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.09.04. 14:20 

Süti írta:
mike írta:

A kérdés nyilván költői ;)

Nem kell évente, elég lenne egyszer, és onnan lehetne ügyesen lépegetni előre, persze ehhez pénz és akarat kell majd, meglátjuk van-e mindkettő.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.09.04. 18:28 

Süti írta:
mike írta:

Én úgy gondolom, hogy a kérdés tökéletes. Mi számít invesztíciónak? Sőt megtoldanám, mi számít észszerű invesztíciónak?
Ezt szerintem annak a tükrében lehet megválaszolni, hogy figyelembe vesszük az adott csapat helyzetét, korábbi befektetéseit a játékosállományba, rövid-, közép- és hosszútávú terveit, stratégiáját és nem különben a klub tradícióit.

Mindezt figyelembe véve szerintem nem fektettünk be rosszul ebbe a mercatoba. Gondolom mindezt azért, mert:
1. a csapatnak már van/volt egy gerince, akiket folyamatos befektetés révén összerakott a mindenkori menedzsment
2. a hiányposztokat sikerült nem kiugróan drágán megerősíteni (ezt azért majd az idő eldönti, de én hiszek benne, hogy erősödtünk)
3. a legfőbb, piacképes értékeinket (Icardi, Perisic, Joao Mario) sikerült megőriznünk és csak azokat adtuk el, akik elvágyódtak vagy nem passzoltak a csapatba (Banega, Murillo). Ez utóbbit tettük nyereségesen.
4. nem tekintem viszonyítási pontnak sem a média általl sugallt 150/200 millió+eladások összeget, mert az koholmány.
5. tisztában vagyok vele, hogy ez a való élet és nem az FM, ahol a saját kényem-kedvem szerint költhetek, és ha nem jön össze a móka, akkor nyomok egy New Game-et következmények nélkül. :)

Meglátásom szerint semmi nem indokolta azt, hogy egy ilyen 50+ millió értékű játékost (Di Maria, Agüero, Verratti, Mbappe, Alexis, hogy csak a legviccesebb fantazmagóriákat említsem) igazoljunk. Mégpedig azért, mert pillanatnyilag a klubunk nem egy olyan, nemzetközileg elismert brand, ahol egy ilyen spíler márkaértéke kihasználható lenne. Tegyük fel, hogy megvesszük bármelyiket, majd eladunk a nevével ellátott mezből x db-ot (legyen 500 000 db). Többet nem tudunk, mert a pillanatnyilag annyi embert érdekel az Inter. Ennyit ér, mert a csapat 6 éve nincs szem előtt, nincs a BL-ben és Európában is alig-alig. Ezzel szemben ha ugyanezt a játékost pl. a Bőrszalonna veszi meg, akkor 5-10x db mezt adnak el, mert annyival nagyobb a Bárcások nemzetközi respektje, azaz a márkértékük. Emellett mivel csak a bajnokságban vitézkedünk, így az adott topspíler által elért gólok/gólpasszok/szerelések stb. kevesebb pénzt hoznak (értsd pénzdíjazás).
Mindemellett a topjátékosok többsége már nem nagyon vehetne magának kedvezményes Interrail jegyet, így az értékük sem valószínű, hogy emelkedne. Összességében egyszerűen a csapatunk jelenlegi helyzetéből fakadóan (értsd a futottak még kategóriájú európai középcsapat) nem tudná maximalizálni azt a (pénzügyi) hasznot, amit egy topjátékos nyújthat.
Mindezekből adódóan sokkal logikusabbnak tűnik fiatal, nevenincs (ld. Skriniar, Karamoh, Dalbert) vagy olyan idősebb játékosokat választani, akik még kellően motiváltak ahhoz, hogy kitegyék a legjobbukat a pályára (Borja) viszonylag olcsóbban. Olyanokat, akik tudják amit a fentebb említett topjátékosok, vagy bírnak azzal a potenciállal, hogy azt a szintet elérjék. És mindemellett megvan bennük az a lehetőség, hogy a beléjük fektetett pénzen a teljesítményükkel komoly hozamot produkálhassanak a jövőbeni eladások esetén (azt azért lássuk be ugyanis, hogy jelenleg az Inter nem a végállomás, a "nirvana" egy futballistának, hanem egy ugródeszka a csúcsklubok felé)

Ezért én úgy gondolom, hogy sokkal okosabb mercato számunkra az, hogy a korlátozott büdzsénket nem egy nagyágyúra költjük el, akinek vagy lesz kedve játszani vagy nem, hanem több, jó képességű, megbízható csapatjátékosra költeni, amivel minőségileg lefedjük a lyukakat a csapatban.

A középhátvédet illetően nekem is van hiányérzetem. Andreolli és Murillo elengedése pótlás nélkül kockázatosnak tűnik valóban. Ugyanakkor nem biztos, hogy előrébb lettünk volna két duzzogós KH-val a kispadon. Másrészt pedig ki tudja, hogy mennyire volt szükség a Murilloból és Medelből befolyó pénzre a pü.egyensúlyunkhoz... Harmadrészt pedig lehet, hogy Zinho Vanheusden már készen áll az első csapatra, csak mi nem tudtuk eddig. Végülis Bergomi, Ferri, Baresi, Maldini is úgy lett világsztár, hogy fiatal gyerekként megkapta a lehetőséget és bizonyított.

Mindent összevetve sokkal nagyobb szükségünk van most 11 megbízható "nevenincs" Cambiassora, mint 1 Messire meg mellé 10 balfék Biabianyra.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.09.04. 18:38 

gianluca írta:
Süti írta:
mike írta:

Én úgy gondolom, hogy a kérdés tökéletes. Mi számít invesztíciónak? Sőt megtoldanám, mi számít észszerű invesztíciónak?
Ezt szerintem annak a tükrében lehet megválaszolni, hogy figyelembe vesszük az adott csapat helyzetét, korábbi befektetéseit a játékosállományba, rövid-, közép- és hosszútávú terveit, stratégiáját és nem különben a klub tradícióit.

Mindezt figyelembe véve szerintem nem fektettünk be rosszul ebbe a mercatoba. Gondolom mindezt azért, mert:
1. a csapatnak már van/volt egy gerince, akiket folyamatos befektetés révén összerakott a mindenkori menedzsment
2. a hiányposztokat sikerült nem kiugróan drágán megerősíteni (ezt azért majd az idő eldönti, de én hiszek benne, hogy erősödtünk)
3. a legfőbb, piacképes értékeinket (Icardi, Perisic, Joao Mario) sikerült megőriznünk és csak azokat adtuk el, akik elvágyódtak vagy nem passzoltak a csapatba (Banega, Murillo). Ez utóbbit tettük nyereségesen.
4. nem tekintem viszonyítási pontnak sem a média általl sugallt 150/200 millió+eladások összeget, mert az koholmány.
5. tisztában vagyok vele, hogy ez a való élet és nem az FM, ahol a saját kényem-kedvem szerint költhetek, és ha nem jön össze a móka, akkor nyomok egy New Game-et következmények nélkül. :)

Meglátásom szerint semmi nem indokolta azt, hogy egy ilyen 50+ millió értékű játékost (Di Maria, Agüero, Verratti, Mbappe, Alexis, hogy csak a legviccesebb fantazmagóriákat említsem) igazoljunk. Mégpedig azért, mert pillanatnyilag a klubunk nem egy olyan, nemzetközileg elismert brand, ahol egy ilyen spíler márkaértéke kihasználható lenne. Tegyük fel, hogy megvesszük bármelyiket, majd eladunk a nevével ellátott mezből x db-ot (legyen 500 000 db). Többet nem tudunk, mert a pillanatnyilag annyi embert érdekel az Inter. Ennyit ér, mert a csapat 6 éve nincs szem előtt, nincs a BL-ben és Európában is alig-alig. Ezzel szemben ha ugyanezt a játékost pl. a Bőrszalonna veszi meg, akkor 5-10x db mezt adnak el, mert annyival nagyobb a Bárcások nemzetközi respektje, azaz a márkértékük. Emellett mivel csak a bajnokságban vitézkedünk, így az adott topspíler által elért gólok/gólpasszok/szerelések stb. kevesebb pénzt hoznak (értsd pénzdíjazás).
Mindemellett a topjátékosok többsége már nem nagyon vehetne magának kedvezményes Interrail jegyet, így az értékük sem valószínű, hogy emelkedne. Összességében egyszerűen a csapatunk jelenlegi helyzetéből fakadóan (értsd a futottak még kategóriájú európai középcsapat) nem tudná maximalizálni azt a (pénzügyi) hasznot, amit egy topjátékos nyújthat.
Mindezekből adódóan sokkal logikusabbnak tűnik fiatal, nevenincs (ld. Skriniar, Karamoh, Dalbert) vagy olyan idősebb játékosokat választani, akik még kellően motiváltak ahhoz, hogy kitegyék a legjobbukat a pályára (Borja) viszonylag olcsóbban. Olyanokat, akik tudják amit a fentebb említett topjátékosok, vagy bírnak azzal a potenciállal, hogy azt a szintet elérjék.

Ezért én úgy gondolom, hogy sokkal okosabb mercato számunkra az, hogy a korlátozott büdzsénket nem egy nagyágyúra költjük el, akinek vagy lesz kedve játszani vagy nem, hanem több, jó képességű, megbízható csapatjátékosra költeni, amivel minőségileg lefedjük a lyukakat a csapatban.

A középhátvédet illetően nekem is van hiányérzetem. Andreolli és Murillo elengedése pótlás nélkül kockázatosnak tűnik valóban. Ugyanakkor nem biztos, hogy előrébb lettünk volna két duzzogós KH-val a kispadon. Másrészt pedig ki tudja, hogy mennyire volt szükség a Murilloból és Medelből befolyó pénzre a pü.egyensúlyunkhoz... Harmadrészt pedig lehet, hogy Zinho Vanheusden már készen áll az első csapatra, csak mi nem tudtuk eddig. Végülis Bergomi, Ferri, Baresi, Maldini is úgy lett világsztár, hogy fiatal gyerekként megkapta a lehetőséget és bizonyított.

Mindent összevetve sokkal nagyobb szükségünk van most 11 megbízható "nevenincs" Cambiassora, mint 1 Messire meg mellé 10 balfék Biabianyra.

Ez így nekem is tök kerek. A pénzügyi oldalára nem is gondoltam, abban is látok logikát. Amúgy eléggé kibesztélte szerintem a fórum a pro és kontra érveket a mercatoról, (le is ült kicsit a nyári túlpörgés után :) ) most már a meccsekre vagyunk kíváncsiak! SPAL ellen nem hiszem, hogy probléma lesz és akkor 9 ponttal kezdhetjük a szezont! ;)
A forduló meccse nyílván a Lazio-Milan lesz, reméljük hazai pont szerzéssel, de a Samp-Roma is pikánsnak tűnik, ott is simán benne van a pontvesztés! :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.09.05. 19:07 

Spal ellen megint kb50.000 nezo lesz

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.09.11. 18:15 

Kinek hogy tetszik a 3. számú mez? Szerintem egyébként nem rossz, de a Romáé ugyanez, csak feketében.
https://pbs.twimg.com/media/DJcauyAX0AE-1tg.jpg:large
http://www.inter.it/en/news/59597/new-inter-third-kit

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.09.11. 18:56 

Tojgli írta:
Kinek hogy tetszik a 3. számú mez? Szerintem egyébként nem rossz, de a Romáé ugyanez, csak feketében.

Annyi biztos, hogy a tavalyi sprite-osnál sokkal jobb.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.09.12. 17:05 

matyinter írta:
Tojgli írta:

Annyi biztos, hogy a tavalyi sprite-osnál sokkal jobb.

Mondjuk kicsit sok csapatnál van ugyanez a mez. :D
https://pbs.twimg.com/media/DJiRrGZXoAAsUT-.jpg

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.09.13. 12:12 

Van valami kósza hír,hogy a Kína expor tilalom nem vonatkozik a sport befektetésekre? Facen írta valaki,ezért kérdezem a fanatikus társaikat,hogy lehet-valami igazság tartalom a dologban?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.09.13. 14:25 

Festa írta:
Van valami kósza hír,hogy a Kína expor tilalom nem vonatkozik a sport befektetésekre? Facen írta valaki,ezért kérdezem a fanatikus társaikat,hogy lehet-valami igazság tartalom a dologban?

Sempreinteres cikk csak arrol ir, hogy nincs tilalom, csak megszoritasok:
the Chinese investment overseas state that investment in sport is only restricted and not prohibited
http://sempreinter.com/2017/09/13/chine ... rohibited/

Elozmenye
http://sempreinter.com/2017/09/12/yixia ... -football/

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.09.13. 20:01 

Tojgli írta:

Ocsmányság......és még finom voltam.
Ahogy a sprite-os is tavaly, nem tudom hogy tudnak ilyen vackokat kitalálni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.09.13. 20:28 

mike írta:
Tojgli írta:

Ocsmányság......és még finom voltam.
Ahogy a sprite-os is tavaly, nem tudom hogy tudnak ilyen vackokat kitalálni.

Én azt gondolom, hogy Nike-éknál a designer már jó pár éve nyugdíjba ment... Kritikán aluli mezeket csinálnak évek óta.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.09.15. 11:34 

1965 szeptember 15.-én nyerte meg a Grande Inter a második Világkupáját, az argentin Independiente ellen. Az első meccsen 3-0 nyert a csapat, a második meccsen 0-0 lett a végeredmény Argentínában.
https://twitter.com/Inter_en/status/908637109866594305

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.09.15. 13:36 

Tojgli írta:
1965 szeptember 15.-én nyerte meg a Grande Inter a második Világkupáját, az argentin Independiente ellen. Az első meccsen 3-0 nyert a csapat, a második meccsen 0-0 lett a végeredmény Argentínában.

Volt aki látta ezt a meccset? :D
A 2010-es vilákupán volt szerencsém a nevesincs csapatok ellen.
65-ben egyértelműen az Inter volt a legjobb csapat
2010-ben csak fel volt turbozva Mourinhoval.
Mondom ezt úgy ,hogy 2010.05.22 az egyik legjobb nap volt az életemben.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.09.15. 13:59 

Festa írta:
Tojgli írta:

Volt aki látta ezt a meccset? :D
A 2010-es vilákupán volt szerencsém a nevesincs csapatok ellen.
65-ben egyértelműen az Inter volt a legjobb csapat
2010-ben csak fel volt turbozva Mourinhoval.
Mondom ezt úgy ,hogy 2010.05.22 az egyik legjobb nap volt az életemben.

2010-ben már Klubvilágbajnokság néven futott ez a bohóckodás, az igazából már egy jelentéktelen torna, az európai BL győztesnek illik megnyernie. Viszont a Világkupák, főleg a korai években azért elég magas presztízzsel bírtak, nem özönlöttek dögivel a dél-amerikai játékosok Európába, hanem ott teljesedtek ki(persze van kivétel). 1960 és 1979 között 2 meccses, oda-visszavágós rendszerben zajlott, majd 1980-tól 2001-ig Tokióban, 2002-től a 2004-es megszűnésig pedig Yokohamában, ugye a Toyota volt 1980-tól a főszponzor.
22x CONMEBOL, 21x UEFA tagország csapata nyert.

Érdekességképp betettem, hátha valakit érdekel a klub történelme. Ne csak abból álljon az oldalon, hogy kit fogunk igazolni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2017.09.15. 14:20 

Jól tetted.
Én már az ellenfél nevére sem elékeztem.
A neves Mazembét vertük a fináléban.
Valójában így nincs nagyobb érték mint egy sima Tim kupának.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5067 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 98, 99, 100, 101, 102

Időzóna: UTC + 1 óra